Як працювати з желатином – поради від кондитера Лізи Глінської
Корисні поради по роботі з різними видами желатину від кондитера та судді "Мастер Шеф. Професіонали" Єлизавети Глінської.
Розпочинаючи готувати десерт ми частенько стикаємось із проблемою неправильної роботи з желатином, в результаті солодкий смаколик може не застигнути або навпаки бути занадто твердим та не їстівним.
Талановита майстриня десертів та випічки – Єлизавета Глінська поділилась кількома порадами, щодо правильної роботи з желатином на своїй сторінці у соцмережі інстаграм.
Отож, існує два види желатину: порошковий та листовий.
Найчастіше у приготуванні десертів та страв ми використовуємо порошковий желатин, адже він найбільш популярний серед господинь.
Як працювати з порошковим желатином
Перед використанням порошкового желатину його потрібно залити прохолодною водою в пропорції 1:5 (желатин+вода) або 1:6. Щоб він активізував свою дію та набух йому потрібно близько 10-15 хвилин. Ця желатинова маса може зберігатись у холодильнику 2-3 доби.
Порошковий желатин
Як працювати з листовим желатином
Листовий желатин – це тонкі прозорі листи з желатину. Його теж використовують для приготування десертів, холодцю, гелів, фруктових начинок, суфле, кремів та мусів.
Листовий желатин
Він достатньо зручний у використанні, адже його не потрібно важити – вага кожної пластини вказана на упаковуванні – від 2-5 грамів.
Листовий желатин зручніший тим, що його можна замочувати у будь-якій кількості води, та й набухає він набагато швидше за порошковий. Протягом однієї хвилини він вбере в себе всю потрібну йому вологу і ні каплі більше.
Якість та сила желатину
Завжди важливо пам'ятати, що від якості желатину залежить кінцевий варіант нашої страви – не економте та обирайте тільки перевірених виробників желатину.
Сила желатину вимірюється в блумах (bloom) – 150, 180, 200. Чим більше число блуму, тим сильніша дія желатину.
Різні види желатину
Всі виробники зазначають силу желатину на упакуванні, зрідка навіть пишуть градацію: бронзовий блум – 140, срібний – 160, найпоширеніший золотий – 200 та платиновий – 250.
Як готувати з желатином
– якщо маса, яку потрібно загустити ще гаряча – відправляємо в неї набухлий желатин. Внаслідок її тепла він розтане та маса буде однорідною;
– якщо маса холодна, наш желатин потрібно попередньо прогріти в мікрохвильовці або на паровій бані;
– головне правило желатину – його не можна кип'ятити, бо він втратить всі свої властивості.