Як правильно вибрати диню: корисні поради

13 липня 2021, 16:25
Читать новость на русском

На полицях магазинів вже з'являються ароматні та соковиті дині, але чи варто їх купувати? Як правильно обрати, щоб вона була солодка? Подробиці – читайте у матеріалі.

У літню спеку поласувати сезонними фруктами – чудова альтернатива солодощам або випічці.

У дині містяться безліч корисних речовин: вітаміни А, C, P,  каротин, цукри, фолієва, аскорбінова кислота, а також калій, залізо, натрій, клітковина. На 100 грамів дині – 34 кілокалорії.

Читайте також 10 порад, як прищепити дитині любов до здорової їжі

Скибочки дині/ Фото Unsplash

Як обирати диню

Для того, щоб обрати солодку диню, треба дотримуватись кілька простих правил:

  • аромат.  Відчуйте її запах. Традиційно диня має солодкий, приємний медовий аромат;
  • шкірка. При виборі дині, звертайте увагу на шкірку. Вона має бути пружною при натисканні, цілою, без тріщин та рівномірного кольору.  Не можна купувати дині з цятками, тріщинами на кірці.
  • хвостик і носик. Хвостик у дині має бути сухим, а на протилежному боці  – м’яким.
Важливо! В жодному разі не купуйте диню біля доріг, на стихійних ринках. Також не треба купувати розрізану диню, бо на м'якоті розмножується велика кількість хвороботворних бактерій.

Найкраще дині купувати у сезон – наприкінці серпня, у вересні. 

Як правильно зберігати диню

Зазвичай диню вживають у сирому вигляді.  Перед вживанням ретельно мийте диню під теплою водою, почистіть усередині від кісточок та ззовні – від шкірки. Не зберігайте розрізану диню при кімнатній температурі. Зберігайте її у холодильнику.

Рекомендують не поєднувати диню з іншими продуктами, не вживати на голодний шлунок та після основних страв, бо це – важкий продукт. 

Диня / Фото Unsplash

Протипоказання

Вживають диню в помірних кількостях. Не рекомендують їсти при алергії на продукт, хворим на цукровий діабет, виразкою шлунку, а також вагітним, годуючим мамам та дітям. Найкраще проконсультуйтесь з лікарем.

Застосування в кулінарії

З дині готують фруктові смузі, сорбет, граніту – фруктовий лід, а також додають у супи та салати.