Імбир, кардамон та лавр: які прянощі є традиційними для української кухні
Джерело:
СпадокПрянощі – невід'ємний елемент будь-якої кухні. Без них смак страв бідніший, а їх травлення – повільніше.
Прянощі – рослини, що містять ароматичні та гостросмакові речовини, – з давніх-давен використовували в ритуалах. Знайшлося їм застосування й у медицині та кулінарії.
Читайте також Як приготувати цвітну капусту: 10 швидких і смачних рецептів
Кожен народ добирав собі прянощі до смаку та продуктів, що превалювали на його столі. Тож ці натуральні присмаки входять до всіх традиційних страв. Не є винятком і українська кухня.
Імбир
Рослина з Південно-Східної Азії. На кухні використовують корінь рослини. Особливо наші предки любили додавати його для приготування квасу, меду, браги, настійок, наливок тощо. Зазвичай імбир додають наприкінці приготування страви.
Імбир – чудовий додаток до напоїв та солодощів / Фото Pixabay
Гвоздика
Гвоздика може похизуватися походженням з Молуккських островів, які ще називають "островами прянощів". В кулінарії її використовують пуп'янками або в меленому вигляді. В основному нею ароматизують солодкі страви, але часто також додають у маринади для м'яса та риби.
Гвоздика – відомий "помічник" для солодких страв / Фото Pixabay
Кардамон
Цей додаток до страв один із найніжніших, але разом з тим – найдорожчих. Походження кардамону – Індія та Шрі-Ланка. Сфера його використання – кондитерські вироби та кава. Додавати його варто обережно – смак та аромат дуже насичені.
З кардамоном головне – не перестаратися / Фото Pixabay
Лавр
Віддавна рослина росла у Середземномор'ї та була сиволом слави та перемоги. Без його листя важко уявити будь-яку рідку страву та консервацію. Втім, лавр чудово підійде до будь-якої страви, тому й завоював велику популярність.
Лавровий лист дуже популярний / Фото Pixabay