Більше міфу, аніж користі: чому вимочувати м'ясо у молоці – не така вже й гарна ідея

15 березня 2023, 11:10
Читать новость на русском

Джерело:

polki

Інколи у рецептах можна зустріти пораду замочити м'ясо або печінку у молоці. Чому її варто уникати – читайте у матеріалі.

Вимочування м'яса перед приготуванням – доволі поширена практика. Втім, коли лунають поради використовувати для цього молоко, варто бути обережним, адже це далеко не найкраща опція з усіх, які ви можете обрати.

Читайте також Котлета по-київськи – ідеальна страва для всієї родини: як її приготувати всього за 15 хвилин

Для чого радять вимочувати м'ясо та печінку у молоці

Існує думка, що молоко зробить м'ясо дуже ніжним та надасть йому особливого смаку. Також користується популярністю вимочування у молоці печінки, це дозволяє позбутися характерної гіркоти цього продукту.

Молоко має бути холодним та повністю покривати м'ясо. Також інколи замість молока використовують йогурт або пахту.

Чи дійсно вимочування м'яса в молоці – це гарна ідея

Насправді молоко не має переваг перед іншими продуктами, в яких можна вимочувати м'ясо. Дійсно, гіркоти печінки можна позбутися, але особливий смак та ніжність – це міф.

Також потрібно пам'ятати, що придбане в магазині пастеризоване молоко позбавлене живих бактеріальних культур і ферментів, які могли б зробити м'ясо ніжнішим, тому використовувати його для вимочування – марна трата часу та грошей.

Окрім того, часто можна почути пораду замочити м'ясо у молоці на цілу ніч. Це вкрай невдала ідея – час вимочування м'яса у молоці не повинен перевищувати 20 – 30 хвилин. М'ясо обов'язково мусить бути у холодильнику.

Що стосується печінки, то молоко справді забере її гіркоту, тому якщо ви не знаєте інших способів, як її позбутися, то тоді такий спосіб вимочування дійсно має сенс.