Міжнародний день гострої їжі: цікаві факти про спеції

16 січня 2022, 16:26
Читать новость на русском

16 січня гурмани та кулінари відзначають Міжнародний день гострої їжі. Дізнайтеся ж сьогодні більше про перець чилі, соус табаско та інші спеції, що роблять найпростішу страву цікавішою.

Пряні доповнення надають їжі особливого "характеру". Гострі страви зігрівають і, прискорюючи метаболізм, допомагають худнути. А, наприклад, капсаїцин, що міститься в перці, ще й зміцнює імунітет.

Цікаво Коли смачно всім: 3 легких рецепти ситних сніданків для себе та рідних

Однією з найпопулярніших спецій, безперечно, є гострий перець, без якого неможливі такі соуси, як табаско та карі.

Перець чилі викликає викид ендорфінів. Саме тому після вживання гострої їжі з'являється відчуття ейфорії.  Гострі спеції також можуть бути корисними для схуднення, оскільки вони прискорюють обмін речовин. Крім того, вони мають великий вплив на наш імунітет.

Гостра перчинка / Фото pexels

Більшість гострих страв можна знайти на азіатському континенті. Це пов’язано з тим, що гострих спецій тут більше, ніж в Європі чи Америці. Зараз у будь-якому куточку світу ми можемо "пригостити" своє піднебіння гострими стравами.

Пікантне доповнення до страв / Фото pexels

Пряні спеції мають антибактеріальні властивості. Тому, перебуваючи в тропіках, варто їсти страви з додаванням чилі, імбиру та сичуаньського перцю. Вони створюють природний бар’єр для бактерій, захищаючи шлунок від інфекцій. Популярний в Європі часник містить природний антибіотик – аліцин, а перець чилі є багатим джерелом вітаміну С.

Цікаві факти
Приправа чилі – найпопулярніша після солі пряність у світі.
У відповідь на гострий, пекучий смак мозок виробляє хімічні речовини, які називаються ендорфінами, які знімають біль, а у високих дозах викликають відчуття задоволення.
Перець покращує апетит, оскільки стимулює секрецію шлункової кислоти і травних ферментів.
На думку вчених, перець івідомий щонайменше з 7 тисячоліття до нашої ери.
1/4 населення світу їсть чилі хоча б раз на день.