Краще не розкажуть навіть бабусі: що потрібно робити з піною на варенні
Джерело:
сайт Євгена КлопотенкаЛіто у розпалі, а це означає, що заготівля варення теж проходить дуже активно. Під час готування варення утворюється піна, і думок щодо неї більше, аніж безліч.
Кожен, хто бодай один раз в житті варив варення, знає, що зверху утворюються пухирці, а згодом пінка. Це – пектин, який є природнім згущувачем для фруктів та ягід, але от запитання: потрібно його забирати чи залишати?
Читайте також Готують у всьому світі: як куряче м'ясо стало основою багатьох страв у різних кухнях
Насправді є "за" та "проти" для кожного з варіантів. Які аргументи будуть дієвими саме для вас – обирайте самі.
Коли піну краще забрати
Якщо ви женетеся за естетичним виглядом варення – беріть у руки шумівку. Піна світліша ха саме варення, тому якщо її залишити, то воно виглядатиме каламутним.
Окрім того, піна скоротить термін зберігання варення, адже вона – це просто бульбашки повітря. Коли вони полопають, то всередині будуть пустоти, які є дуже сприятливим середовищем для бактерій.
Також разом з піною на поверхню випливають домішки, як от відцвіла квітка, листя чи волоски мішковини з цукру. Це все краще прибрати, адже апетитності страві воно не додає.
Коли піну забирати не варто
Якщо ви плануєте зберігати варення у холодильнику і не надто тривалий термін, то бігати до плити з шумівкою не варто. Особливо це зайве, якщо ви хочете його спожити впродовж місяця.
Інших причин залишати піну на варенні просто не існує. Тому обирайте опції, які до вподоби саме вам, і ласуйте варення з улюбленими стравами.