Всього три доступні інгредієнти та менше як за годину: готуємо вдома сир рікота
5 вересня 2022,
07:07
Читать новость на русском
Джерело:
greatistСир рікота – чудовий спосіб почати свою подорож у домашнє сироваріння. Магія перетворення свіжого молока у ніжну сирну масу приносить глибоке задоволення!
Рікота — це італійська назва м’якого свіжого сиру, який традиційно виготовляють із сироватки, що залишилася після виробництва сиру. В перекладі з італійської мови рікота буквально означає "переварена", адже вперше цей сир вдалося створити після пастеризації молока.
Читайте Смачно, як вдома: ексклюзивна лінійка "Наша Ряба Апетитна" від шефа Аліка Мкртчяна
Рецепт сиру рікота
Час: 1,5 години
Порцій: 2
Домашній сир / Фото pixabay
Інгредієнти:
- 2 склянки незбираного молока;
- 1 чайна ложка солі;
- 1 столова ложка оцту, лимонного соку або лимонної кислоти.
Обладнання:
- маленька каструля;
- марля;
- друшляк або сітчасте ситечко;
- термометр (при наявності);
- шумівка.
Приготування:
- Додайте в каструлю молоко та сіль і нагрівайте на слабкому або середньому вогні, повільно та обережно перемішуючи. Молоко не має нагрітися занадто швидко.
- Якщо у вас є термометр, то потрібна температура молока – 190 – 200 градусів за Фаренгейтом. Якщо ж термометра немає під рукою, потрібно шукати ознаки того, що молоко готове: мерехтлива поверхня або маленькі бульбашки навколо краю.
- Наступним етапом процесу є підкислення. При належному нагріванні молока ви змінюєте PH і спричиняєте його природне підкислення, яке посилюється лимонним елементом або оцтом.
- Додайте у молоко ложку оцту, лимонного соку або лимонної кислоти.
- Коли ви додасте кислоту, молоко почне згортатися, тому одразу зменшіть температуру. Незабаром після цього сир почне відділятися. Після того, як побачите сирну масу, наступним кроком буде відокремлення її від сироватки.
- Замість того, щоб виливати всю сирну масу та рідину, краще використати шумівку. За допомогою ситечка дістаньте найдрібніший сир.
- Щоб отримати щільну, розсипчасту рікоту, дайте їй довше стекти.
- Такий сир можна зберігати не більше 3 – 5 днів.