Спеція, яку не варто додавати в їжу: як вона зіпсує вам страву

7 січня 2024, 21:45
Читать новость на русском

Джерело:

vitalogy

Використання спецій у кулінарії – це справжнє мистецтво. Знання того, як використовувати різноманіття приправ, може перетворити обід чи вечерю на справжнє гастрономічне відкриття.

Історія вживання спецій у їжі має тисячолітні коріння. З часом різні культури розвивали власні традиції використання спецій, перетворюючи кулінарію у витончене мистецтво. Вже в Давньому Єгипті спеції використовували для консервації їжі та приготування ароматичних страв.

Цікаво Розпушувач та сода – не одне й те саме: що краще використовувати для випічки

Які спеції найчастіше додають у їжу

Зараз у світі існує безліч видів спецій, але деякі з них використовуються частіше, враховуючи різноманіття кулінарних традицій. Серед найпопулярніших спецій можна виділити чорний перець, куркуму, коріандр, кардамон, паприку, корицю та імбир.

Ароматні додатки до їжі / Фото unsplash

Чи можна зіпсувати їжу спеціями

Сама по собі жодна спеція не може нашкодити страві. Проте потрібно врахувати кілька факторів. Перш за все, слід знати міру і додавати спеції згідно з рецептом або поступово – постійно куштуючи страву. Є суміші спецій, які краще не поєднувати через їхню інтенсивність та смакові характеристики.

Наприклад, лавровий лист і м'яту краще використовувати окремо, оскільки їхні аромати можуть конфліктувати між собою, надаючи страві дивний смак. Також слід бути обережними з великими кількостями кориці та гвоздики, оскільки вони можуть перевантажити смак страви, змінюючи її.

Яку спецію в жодному разі не можна додавати на початку приготування

Спеція, яку не рекомендується додавати на початку приготування – це мускатний горіх. Він має ніжний, ароматний смак та приємний аромат, але містить ефірні олії, які досить чутливі до впливу високих температур.

Якщо мускатний горіх додати на початку готування та тримати на вогні протягом тривалого часу, то ефірні олії можуть випаровуватися, втрачаючи свою інтенсивність та аромат. Тому, щоб насолодитися всією смаковою глибиною мускатного горіха, його краще додавати наприкінці приготування, коли страва вже готова до подачі, а температура не настільки висока.

Варто дізнатися: як обрати солодкий ананас.