Особливу цікавість у мандрівників викликає місцева кухня. До Дня Незалежності редакція Смачно 24 склала гастрономічну карту найпопулярніших туристичних напрямків.
Читайте також Від зерна до полиці: як в Україні виготовляють якісну курятину й при цьому дбають про довкілля
Пізнаючи кухню, пізнаєш народ
Унікальними стравами може похизуватися кожна країна. Кухня концентрує в собі звичаї народу, його культурну, історичну, географічну своєрідність. Україна – ідеальне місце для тих, хто шукає нові смакові враження! Борщ із пампушками, вареники з сиром, домашні ковбаски, галушки, гречаники, грибна юшка, котлети по-київськи, львівський сирник – чим тільки не потішать українські кухарі!
Українські вареники / Фото Shutterstock
На півночі України часто готують страви з картоплі. Південь вражає різноманітністю рибних страв. Центральна Україна славиться кручениками та борщем із пампушками, Східна – рулькою та гречаниками. А в західних областях частують зупами, завиванцями, баношем та штруделями. Розгляньмо, якими ще смаколиками вражають туристів популярні локації України.
Кулінарне розмаїття Карпат
Знайомство з українськими стравами можна розпочати з автентичної карпатської кухні. Тут, серед гір, очі невтомно вбирають красу смарагдових ландшафтів, а кухня вражає рецептори багатющою палітрою смаків.
Карпати – це край білих грибів, тож тутешні жителі є неперевершеними майстрами варити грибну юшку зі сметаною. На Прикарпатті серед щоденних страв – банош. Так називають густу кашу з кукурудзяної крупи, приправлену сметаною. Банош подають гарячим зі шкварками (обсмаженим салом) та бринзою. А ще тут полюбляють бограч – дуже ситний гуляш із різних видів м'яса. У перекладі з угорської бограч означає "казанок" – цю страву й справді готують у казанку на відкритому вогні.
Карпатський банош / Фото Shutterstock
Курячий завиванець із грибами та сиром
Курячий завиванець із грибами та сиром / Фото Shutterstock
Інгредієнти:
Приготування:
- Куряче філе відбиваємо й приправляємо спеціями.
- Печериці миємо, дрібно нарізаємо та обсмажуємо до м'якості.
- До готових грибів додаємо дрібно нарізану цибулю й терту моркву.
- Смажимо суміш до розм’якшення овочів і солимо.
- На відбиті м’ясні пласти викладаємо грибну начинку, посипаємо її тертим сиром.
- Згортаємо рулетики, закріплюємо нитками й запікаємо до готовності.
- Подаємо, прикрасивши зеленню.
Примхливий Львів
Львів по праву вважається гастрономічною столицею України. Так повелося, що у Львові пити та їсти – це не просто споживацька культура. Це – мистецтво!
Львівський сирник / Фото Shutterstock
Ще у Львові готують рибну зупу з рисом, цвіклі (бурячок із хроном), помідорову зупу з ляним (тобто сметаноподібним) тістом, пампушки та різноманітні штруделі – з вишнями, яблуком, сиром і шпинатом, куркою та грибами. Приготуйте штрудель удома й почастуйте близьких цією смакотою!
Одеський рибний рай
Місто на Північному Причорномор'ї – справжній рай для шанувальників рибних страв. Одеса славиться розмаїттям наїдків із морепродуктів – від биточків із бичка (тісто, змішане з подрібненою рибкою й обсмажене в олії) до неймовірної гефілте фіш (фаршированої риби – коронної страви одеських євреїв).
Гефілте фіш / Фото Shutterstock
Серед містян та гостей міста дуже популярний одеський плов із мідіями – його подають як у ресторанах, так і в невеличких кав'ярнях. Ну і як не згадати ще одну єврейську страву – фаршировану лівером курячу шийку. Смакота – неймовірна!
Кухня Києва: чим дивує столиця
Гастрономічними символами Києва є київський борщ, апетитна котлета по-київськи та славетний київський торт. Густий київський борщ готують щонайменше з двох видів м’яса (можна використовувати яловичину, баранину чи курятину) і окрім лаврового листа й чорного перцю присмачують чорносливом та в’яленою грушею.
Український борщ / Фото Shutterstock
Київський торт / Фото Shutterstock
Ще одна характерна столична страва – дуже смачна котлета по-київськи з курячої грудки, начиненої вершковим маслом та зеленню. Котлета виходить хрумкою (завдяки паніруванню), а масляна серединка так апетитно витікає під час нарізання... Скуштувавши цю смакоту, ви неодмінно захочете приготувати її вдома – незважаючи на калорійність!
Котлета по-київськи
Котлета по-київськи / Фото Shutterstock
Інгредієнти:
Приготування:
- Куряче філе накрийте харчовою плівкою й обережно відбийте.
- Зелень петрушки дрібненько посічіть.
- Змішайте м'яке вершкове масло з посіченою петрушкою, розділіть ложкою на порції й покладіть на 3 – 5 хвилин до морозильної камери, щоб масло трохи затверділо.
- Підморожену масляну начинку викладіть на середину кожного пласта відбитого філе й загорніть котлету так, щоб краї заходили один на одного.
- Помістіть котлети до морозильної камери на 5 хвилин.
- Яйця та молоко збийте віничком, як на омлет.
- Котлети поперчіть, посоліть та обкачайте в борошні. Умочіть у яєчно-молочну суміш і обкачайте в панірувальних сухарях. Повторіть останні дві дії ще раз.
- Розігрійте сковороду з олією й обсмажте на ній котлети до золотавої скоринки (упродовж 5 хвилин).
- Тим часом розігрійте духову шафу до 200℃.
- Перекладіть котлети зі сковороди на вистелене фольгою чи пергаментним папером деко й відправте до духовки на 10 хвилин.
- Подавайте з гарніром.
Отже, подорожуйте Україною, пізнаючи нові смаки рідної кухні!