Мус – винахід французів, а в перекладі він означає "піна".
Читайте також Швидкі закуски з курочкою су-від: боул з авокадо, сендвіч із мікроґріном та салат "Цезар"
Історія мусового торта
Історія цієї страви розпочалася вкінці XIX століття. У ті часи французькі шеф-кухарі називали мусом збиті рибні або овочеві закуски на желатині.
Мусовий торт покритий дзеркальною глазур'ю / Фото Пінтерест
Цікаво, що кондитерський мус винайшов не кухар, а художник-гурман Анрі Тулуз-Лотрек. Чоловік вирішив з'єднати збиті яєчні білки з шоколадом та назвав крем "шоколадний майонез". Згодом його перейменували в мус.
Мусовий торт, покритий велюром / Фото кондитерська Лулу
У 1977 році в Нью-Йорку винайшли мус на основі білого шоколаду.
Кондитери добре попрацювали та експериментували з мусом: додавали цукор, замінювали білки на вершки, яєчні жовтки та вершкове масло. А от де та ким вперше приготували мусовий торт – досі невідомо.
Мусовий торт сьогодні
Сучасний мусовий торт може бути повітряним та легким, або вершковим та стабільним. В основі мусу – вершки або меренга та желатин. До цих інгредієнтів додають шоколад, каву, карамель, фруктові або ягідні пюре, молоко, горіхову пасту або кокосове молоко.
Мусовий торт в розрізі / Фото Гурман
Мусовий торт зазвичай складається з кількох шарів: спочатку готують основу – бісквіт, далі – мус із різними смаками, кремами, конфі, компоте, кюлі та покриття десерту дзеркальною глазур'ю або шоколадним велюром.
Додатково можна приготувати крамбл або хрумкий шар для торта. В результаті виходить яскравий та вишуканий смачний мусовий торт.